Inga förmedlingsavgifter, bara 100 % marknadsföring!

Vi är en nutida Mediabyrå i den digitala världen.

Fler och fler flyttar från traditionell media till den digitala världen. När dina kunders mediabeteende ändras måste du följa med dem för att lyckas. Därför ska du välja en mediebyrå med ett digitalt utgångsläge och som vet hur du på bästa sätt följer med dina kunder.

High Media House tillhandahåller kompetens inom marknadsföring och digital synlighet nästan precis överallt!

I vårt verktyg inkluderas givetvis Facebook, Instagram, linkedin, Youtube Google adwords och över 200 andra webbsidor inom Nyheter, Mode, Resor, Sport bland annat.

All din marknadsföring i ett system, en faktura från en partner. Oavsett var du väljer att synas betalar du endast för den marknadsföring som du själv väljer.

Vi har möjligheten att erbjuda er världens enklaste digitala verktyg. Hos oss kan du välja att skapa och ladda upp dina egna annonser eller låt oss göra det jobbet åt dig.

Så enkelt borde allt vara!

Target Market

Vi hjälper er att finna ut var och hur det blir mest effektivt för er att synas. Allt inom just er budget. Vi tar inga förmedlingsavgifter eller byråarvode. 100 % av din budget ska gå till att synas.
Vi kan ge dig möjligheten att via vårt system sköta allt själv om du hellre vill jobba med din annonsering själv. Dygnet runt, när som helst kan du lägga upp, ändra eller förbättra din annonsering. Du kan välja ditt område där du vill synas och på vilka sidor du vill annonsera.
Du styr allt själv enkelt i vårt system.

Digital reklam

Vi ger er rätt kompetens och stort fokus för att sprida ert budskap över hela den digitala världen.
Vi optimerar utfallet av marknadsinsatserna genom ett noggrant och konsekvent jobba för att hela tiden förbättra ert resultat.

Områden

Tillsammans med våra partners kan vi täcka allt inom den digitala världen.
Vi arbetar inom Display , sociala medier, filmproduktion, hemsidor och givetvis SEO

 Om oss

Om oss

Vi vill ge alla samma möjlighet! Vår vilja är att kunna erbjuda ALLA företag möjlighet att synas och marknadsföra sig, oavsett hur liten budgeten än må vara.

Det som gör oss annorlunda mot en vanlig Mediabyrå?

Vi tar ingen avgifter eller dyra kostnader för rådgivning. 100 % av din budget ska gå till just marknadsföring och inte i fickan på en mediabyrå. Vi tycker helt enkelt att dina pengar ska gå till att synas mer, och oftare.
Oavsett hur stort eller litet företag du är.

Vårt Team

Avatar
VD Johan Öljemark
Johan@Highmediahouse.com
Avatar
Lina Stanimirovic
Lina@Highmediahouse.com
Avatar
Louise Andersson
Louise@highmediahouse.com
Avatar
Lena Heta
Lena@highmediahouse.com
Avatar
Peter Lauritzen
Peter@highmediahouse.com
Avatar
Charlotte Hagbard
Charlotte@highmediahouse.com
Avatar
Cecillia Sandström
Cecillia@highmediahouse.com
Avatar
Johan Ternblad
Ternblad@highmediahouse.com
Avatar
Janet Olsen
Janet@higmediahouse.com

Vi ser till att Du syns där det märks!